Co jsou vitamíny a minerály? Čtěte zde:

Vitamíny

Vitamíny jsou organické látky. Pro fungování lidského organismu jsou nepostradatelné. Přítomnost vitamínů v těle má vliv na normální fungování našeho organismu a jeho orgány. Tvoří základ našeho jídelníčku - společně s bílkovinami, sacharidy a tuky.

Jak dělíme vitamíny?

Vitamíny dělíme do dvou skupin.

  •  rozpustné v tucích
  •  rozpustné ve vodě

Vitamíny rozpustné v tucích jsou vitamíny A, D, E, K. Tyto vitamíny se ukládají v játrech a získáme je z potravy, která obsahuje živočišné nebo rostlinné tuky.
Vitamíny rozpustné ve vodě jsou vitamíny skupiny B, C a PP. Tyto vitamíny náš organismus spotřebovává přímo. Je důležité zajistit jejich pravidelný příjem. Vyzkoušejte například Vitamín C 500 s bioflavonoidy.

Proč jíst vitamíny?

Příjem vitamínů byste neměli podceňovat. Nedostatek vitamínů může způsobit i vážné zdravotní komplikace. Braňte svůj organismus přírodní cestou. Vitamíny udržují metabolismus v rovnováze, správnou funkci našich orgánů a velký vliv mají i pro reprodukci.

Vitamíny pro dokonalou harmonii Vašeho organismu a posílení imunity si můžete v klidu a pohodlí domova vybrat a nakoupit právě tady a teď.

Minerály

Minerální látky tvoří přibližně 4 % celkové hmotnosti člověka, z toho 83 % je obsaženo v kostech zbytek, 17 % je ve svalech a dalších orgánech. Stejně jako vitamíny i minerály jsou nezbytně nutné pro životní funkce buněk, stavbu těla a fyziologické pochody. Lidské tělo obsahuje nejméně 78 prvků v různém množstevním zastoupení. Z hlediska výživy můžeme rozdělit minerály do dvou skupin:

  • makro-prvky - vápník, hořčík, sodík, draslík a fosfor. Jejich potřeba se pohybuje v řádu několika set miligramů denně.
  • prvky stopové - bor, chrom, měď, germanium, jód, železo, mangan, molybden, selen, křemík, síra a zinek. Tyto prvky jsou potřebné v množství několika mikrogramů až miligramů denně.

V kategorii Vitamíny a minerály jsou tyto produkty:

VitaminC1000 vytazek ze sipku  Vitamin C hraje důležitou  roli v řadě obranných mechanismů lidského těla. Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během fyzického výkonu i po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek dásní, kůže, zubů, přispívá k normální činnosti nervové psychické činnosti. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 200 mg denně navíc k doporučenému dennímu přívodu 80 mg vitaminu C.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Vitamin C beru vždy na jaře a na podzim, nachlazení a chřipky se mi vyhýbají velikým obloukem.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


      

Vitamin C hraje důležitou  roli v řadě obranných mechanismů lidského těla. Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během fyzického výkonu i po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek dásní, kůže, zubů, přispívá k normální činnosti nervové psychické činnosti. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 200 mg denně navíc k doporučenému dennímu přívodu 80 mg vitaminu C.

Zinek  je nezbytný stopový prvek,  který přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, sacharidů, makroživin, mastných kyselin, vitamínu A, normální syntéze DNA, stejně tak jako k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky i zraku. Podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k udržení normální hladiny testosteronu, k normální plodnosti  a reprodukci.  Jeho přítomnost je nutná pro využití některých vitaminů (A a B1).
Zakoupit můžete na našem e-shopu


VitaminC v prasku 

C hraje důležitou  roli v řadě obranných mechanismů lidského těla. Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během fyzického výkonu i po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek dásní, kůže, zubů, přispívá k normální činnosti nervové psychické činnosti. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 200 mg denně navíc k doporučenému dennímu přívodu 80 mg vitaminu C.
Předností tohoto přípravku je jeho prášková forma, která je vhodná pro osoby se zhoršeným polykacím reflexem. Své využití najde taky jako přísada do nápojů, salátů, cereálních snídaní apod. V kuchyni může nahradit kyselinu citronovou.

Složení: Vitamin C /kyselina L-askorbová/ v prášku v průměrné čistotě 99,4 %.
Denní dávka:
Vitamin C /L-askorbová kyselina/ max. 1g

Doporučené dávkování: 1 x za den na špičku nože rozpustit ve sklenici čaje nebo ovocné šťávy, případně zamíchat do vhodného pokrmu. Dětem do 12 let polovinu uvedené dávky.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování!
Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy.
Není určeno dětem do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí!
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu!


Zakoupit můžete na našem e-shopu.


VitaminC500 Time Release
VitaminC1000 Time Release 

Jedinečná forma vitaminu C obohacená o extrakt ze šípku. Vyrobeno speciální technologií zaručující postupné uvolňování vitaminu C do organismu po dobu 8 – 10 hodin. Technologie řízeného uvolňování vede ke snížení frekvence dávkování. Vhodné při zvýšené tělesné zátěži. Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému.
Další informace naleznete v příloze.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.


Paba + Beta Karoten 

Kyselina paraaminobenzoová (PABA) patří do skupiny vitamínů B a je příbuzná kyselině listové. Je velice citlivá na světlo, teplo a vzduch a proto je jí v upravené stravě málo. Z těla se vylučuje a neukládá se do zásoby. Zdrojem jsou např. játra, ledvinky, mouka, obilné slupky, melasa, vejci, pivní kvasnice. Pomáhá udržovat normální stav pleti, nehtů a vlasů.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Dobrý den, Pabu jsem začala užívat po té, co jsem si kvůli nové práci musela nechat odstranit gelové nehty. Nehty jsem měla slabé jako papír, trochu povyrostly a hned se lámaly. Pabu beru druhý měsíc, nehty mám pevné jako nikdy před tím.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Beta Karoten 60 tob 

Beta karoten se v těle mění na vitamin A, který přispívá k normální funkci imunitního systému, udržení normálního stavu sliznic, zraku a pokožky. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Beta karoten beru vždy před létem kvůli opálení, aby bylo intenzivnější a déle mi vydrželo.

- Beta karoten užívám opakovaně na jaře 2-3 měsíce před dovolenou. Když jsem ho ještě neužívala, vždy jsem měla problém s prvním sluníčkem.

- Beta karoten zafungoval podle očekávání a to dobře. Oba máme s manželem velmi citlivou kůži, v podstatě se neopalujeme, ale hned spálíme do červena. Po využívání balení Betakarotenu nás nespálilo ani ostré sluníčko.

- Vždy se při opalování spálím, po Beta karotenu ne, a jsem opálená do hněda. Produkt má dobrou cenu.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


DOLOMIT plus 

Hlavní obsahové složky, kterými jsou vápník, hořčík, zinek i vitamín D jsou důležité pro  normální stav kostí, zubů a činnost svalů. Zinek a vitamín D se podílejí na dělení buněk a přispívají k normální funkci imunitního systému; zinek i k udržení normální hladiny testosteronu v krvi. Jednou z nezbytných aminokyselin v lidském organismu představuje kyselina glutamová. KELP, mořská řasa, je bohatá na přírodní jód a je zdrojem dalších minerálů a stopových prvků. Jód přispívá k  tvorbě a  normální činnosti hormonů štítné žlázy i nervové soustavy. Výtažek ze šípku je zdrojem kvalitního vitaminu C.
Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Měla jsem problémy s křečemi do noh, od té doby co pravidelně užívám dolomit, mám klid.

Dolomit užívám několik let, stačí jedna tableta denně a křeče zmizely.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


B komplex 

Výtečná kombinace osmi vitamínů skupiny B a pivovarských kvasnic podporuje celou řadu životních funkcí, například vitamíny B6, B12, thiamin, riboflavin, niacin a biotin přispívají k normální funkci nervové soustavy. Ke snížení míry únavy a vyčerpanosti přispívají vitaminy B6, B12, riboflavin, niacin biotin, kys. pantothenová a folát. K normální tvorbě červených krvinek přispívá vitamin B6 a riboflavin. Mnohé z těchto vitamínů jsou obsaženy právě v pivovarských kvasnicích.

Složení: pivovarské kvasnice, stabilizátor: mikrokrystalická celulóza, nosič: fosforečnan
vápenatý, niacin (nikotinamid), Ca-pantothenát (pantothenát vápenatý), nosič: stearan hořečnatý, vitamin B12 (kyanokobalamin 0,1 %), zahušťovadlo: oxid křemičitý, vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid), vitamin B1 (thiamin hydrochlorid), vitamin B2 (riboflavin), kyselina listová (folát), biotin (D-biotin)

Obsah látek v 1 tabletě:
Niacin (B3) 16 mg, Pantothenát vápenatý (B5) 6 mg, Riboflavin (B2) 1,4 mg, Vitamin B6 1,4 mg, Thiamin (B1) 1,1 mg, Kyselina listová (folát, B9) 0,2 mg, Biotin (B7) 0,05 mg, Vitamin B12 0,0025 mg

Doporučené dávkování: 1 – 3 × denně 1 tabletu.

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Měla jsem velké problémy s pletí, začala jsem užívat B-komplex se Zinkem v chelátové vazbě, už po dvou měsících se dostavily účinky, pleť mám skoro bez boláků, zůstaly pouze jizvičky.
- Na popraskané koutky, super.
- Zlepšilo se mi akné.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 


Zinek 

Cheláty představují speciální organickou formu chemické vazby, kterou jsou např. v rostlinách vázány minerální látky na aminokyseliny. V této formě jsou  minerální látky pro náš organizmus z hlediska vstřebávání a využití nejvhodnější. Zinek  je nezbytný stopový prvek,  který přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, sacharidů, makroživin, mastných kyselin, vitamínu A, normální syntéze DNA, stejně tak jako k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky i zraku. Podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k udržení normální hladiny testosteronu, k normální plodnosti  a reprodukci.  Jeho přítomnost je nutná pro využití některých vitaminů (A a B1).

Další informace naleznete v příloze.
Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Měla jsem velké problémy s pletí, začala jsem užívat B-komplex se Zinkem v chelátové vazbě, už po dvou měsících se dostavily účinky, pleť mám skoro bez boláků, zůstaly pouze jizvičky.
- Zinek beru každý den 1 tabletu a opary už skoro vůbec nemám!

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Výběr století 60 ks 

Výběr století obsahuje vyvážený komplex vitamínů a minerálních látek ve významných množstvích, které se podílejí se na celé řadě důležitých biochemických reakcí, jsou nezbytné pro udržení mnohých tělesných funkcí a správné výstavbě nových tkání. Například vitamín A přispívá normálního stavu pokožky a zraku; vitamín D k udržení normálního stavu kostí, zubů, činnosti svalů; vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem; vitamín B1 k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy, psychické činnosti i činnosti srdce; kyselina listová přispívá k normální krvetvorbě, psychické činnosti, společně s kyselinou pantotenovou ke snížení míry únavy a vyčerpání; na správné funkci imunitního systému se podílejí vitamíny A, D, B1, B6, B12 i kyselina listová, ale i ionty mědi nebo zinku. Správná funkce lidského organismu se neobejde bez přítomnosti minerálních látek – železa, zinku, mědi, hořčíku, vápníku, fosforu, manganu, selenu a dalších látek, včetně jódu.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Obsahuje nejlepší složení, které jsem našel, a je za rozumnou cenu.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Výběr Století + Activin 

Výběr století obsahuje vyvážený komplex vitamínů a minerálních látek ve významných množstvích, které se podílejí se na celé řadě důležitých biochemických reakcí, jsou nezbytné pro udržení mnohých tělesných funkcí a správné výstavbě nových tkání. Například vitamín A přispívá normálního stavu pokožky a zraku; vitamín D k udržení normálního stavu kostí, zubů, činnosti svalů; vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem; vitamín B1 k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy, psychické činnosti i činnosti srdce; kyselina listová přispívá k normální krvetvorbě, psychické činnosti, společně s kyselinou pantotenovou ke snížení míry únavy a vyčerpání; na správné funkci imunitního systému se podílejí vitamíny A, D, B1, B6, B12 i kyselina listová, ale i ionty mědi nebo zinku. Správná funkce lidského organismu se neobejde bez přítomnosti minerálních látek – železa, zinku, mědi, hořčíku, vápníku, fosforu, manganu, selenu a dalších látek, včetně jódu.
Zakoupit můžete na našem e-shopu.

Účinky a Vaše zkušenosti - čtěte zde:

- Obsahuje nejlepší složení, které jsem našel, a je za rozumnou cenu.

Podělte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Selen vitamin C a E 90 ks 

Použití: přípravek přispívá díky bohatému zastoupení vitamínů E a C a selenu k ochraně buněk před oxidativním stresem, který je všeobecně chápán jako projev nerovnováhy organismu a děj doprovázející přirozené stárnutí. Vitamín C společně se selenem napomáhají i normální funkci imunitního systému a energetického metabolismu.

Složení: plnidlo: mikrokrystalická celulóza, vitamín C (kyselina L- askorbová), vitamin E acetát 50% (D-alfatokoferol, ekviv. 25 mg vit. E), selen Lalmin - methionin (0,2% - 20 mg, ekviv. 40 µg Se), látka protispékavá: stearan hořečnatý.

Obsah látek mg/ 1tbl. % RHP
Vitamin C 100 125
Vitamin E 25 208
Selen Lalmín 0,04 72,7

* = referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ/2000 kcal)
- RHP není stanovena

Doporučené dávkování: 1 – 3 tablety za den.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Zdravá a vyvážená strava a zdravý životní styl jsou nezbytné.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.

Další informace ZDE.

Zakoupit můžete na našem e-shopu.

 


 

Kontakt

UNIOS Pharma s.r.o.

provoz Vitaminy č.p. 401

Roztoky u Jilemnice

512 31

Tel.: +420 481 543 210

info@uniospharma.cz

Náš Bio Certifikát

Bio certifikat 2016